عمومی ,

۱-یک ورودی جدید هر روز با کفش های واکس زده، صورت صفا داده شده (آقایون رو می گم!)، موهای جل و کتیرا زده شده به دانشگاه حضور به عمل می رساند! و برخلاف اونها هر چه سن بالاتر میره و آدم سال بالایی تر میشه با ظاهری ساده تر در جمع ( وشاید هم فرد!) حضور به هم میرسونه! 

2- 90 درصد افرادی که با کیف سامسونت به دانشگاه می آیند ورودی جدید هستند.( اون ده درصد دیگه هم به نوعی ورودی جدید محسوب می شن البته به مقطع فوق لیسانس!) ... بر خلاف اونها سال بالا بالایی ها فوقش یه برگه کاغذ در دست دارند. (که همون هم یک برگه تبلیغاتیه که یکی بهشون داده و واسه اینکه دستشون خالی نباشه و ایضا نشون بدن که تو این چند سال که دانشگاه بودن چقدر فرهنگشون بالا رفته که ننداختنش روی زمین.)

3- یک ورودی جدید همواره حداقل 4 رنگ خوددکار در کیفش پیدا می شه، اما ... لطفا از من نخواهید که بگم تو کیف برخی سال بالایی ها چی پیدا میشه! مخصوصا [ ...] های سال بالایی!

4- اگه دید فردی که از کنارتون رد شد بوی عطر و ادکلن میده (آخرش ما نفهمیدیم که فرق این عطر و ادکلن چیه؟!) مطمئن باشید ورودی جدیده ... و اگه بوهای دیگه ای همچون بوی [...] میده به احتمال فراوان از ورودی های قدیم است. ( ای بابا! شما ها چقدر ذهنتون منحرفه! منظورم از [...] سیگار بود نه چیزای دیگه!)

5- اصولا یه ورودی جدید از کلاس درس به ندرت خارج میشه و دوست داره تمام یک وساعت و نیم رو در محضر استاد باشه و از صحبت هاش به فیض برسه و تنها در صورت بوجود آمدن مشکل( که دیگه اونو نمیشه کاری کرد!) مجبور میشه از کلاس بیرون بره،و البته برای اینکارش از استاد اجازه هم میگیره! و پس از اتمام مشکل پیش آمده سریعا به کلاس برمیگرده، در نقطه ی مقابل یه سال بالایی انگار که یه جورایی مشکل داشته باشه (منظورم صندلیشه!) حتما باید در طول کلاس سه چهار دفعه بره بیرون! لازم به توضیح است که هر دفعه بیرون رفتنش هم بین 25 تا سی دقیقه طول می کشه 

6- اگه احساس کردید فردی که داره باهاتون صحبت می کنه داره هموجور زور می زنه تا فارسی رو سلیس و روان صحبت کنه و هی می خواد تهرونی بشکونه و البته بین حرفاش هم هی سوتی میده و لهجه اصلی اش نمایان میشه، طرف یک ورودی جدیده و اما اگه دیدین یک نفر خیلی راحت داره با لهجه مشهدی غلیظ صحبت می کنه نود و نه درصد احتمال بدین اون یک سال بالایی باشه.

 7- اگه آخر ترم وارد اتاق استادی شدید و مشاهده کردید که یه نفر واسه 25 صدم نمره اشک تو چشاش جمع شده و به استاد میگه اکه بهش نمره نده معدلش الف نمیشه، خوب واضحه که اون ورودی همون ساله ... و اگه دید یه نفر پاچه های استاد رو داره می خوره که نمره ی یک و نیمش رو نه ونیم کنه تا مشروط نشه خوب اینم معلومه که از اون سال بالایی هاست! 

تذکر پایانی: لازم به توضیح نیست ولی برای پربیننده شدن وبلاگمون می گم که این راهکارها نتایج حضور 4 ساله یک دانشجو در محیط دانشگاهی بوده و فاقد هر گونه پشتوانه تحقیقاتی و علمی می باشد و قابلیت ترجمه شدن را هم ندارد!


نوشته شده در تاریخ شنبه 6 مهر 1387 و ساعت 05:09 قبل از ظهر توسط محمد رحمانی
ویرایش شده در تاریخ شنبه 6 مهر 1387 و ساعت 04:09 قبل از ظهر

نظرات [ ]
-------------------------------------------------------------

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic